بنام خدا

جهاد دانشگاهی یک نهاد برخاسته از بطن انقلاب بوده و از اهم وظایف این نهاد، توسعه همه جانبه کشور در عرصه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است.

جهاد دانشگاهی مرکز بیجار در راستای برنامه ها، وظایف و اهداف جهاد دانشگاهی، دهم آذرماه سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد.

در حوزه آموزش با برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی در زمینه کامپیوتر، زبان انگلیسی، علوم انسانی، کشاورزی، هنر، پزشکی و … در راه نیل به جامعه توسعه یافته و برخوردار از دانش پیشرفته گام بر می دارد. همچنین فعالیت های آموزشی این مرکز در زمینه آموزش ضمن خدمت کارکنان نهاد های مختلف برای آماده سازی آنان در دستیابی به اهداف والای جمهوری اسلامی ایران شایان ذکر بوده است.

در حوزه فرهنگی با اجرای برنامه های مختلف از جمله برگزاری سمینار، نشست و کارگاه های مختلف، اجرای برنامه های مناسبتی و همچنین برگزاری اردوهای ایران مرز پرگهر به فعالیت خود ادامه می دهد. ضمناً با افتتاح دفتر خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا در دوم مرداد ۱۳۸۹ نسبت به پوشش خبرهای سطح شهرستان اقدام نموده است.

اقدامات صورت گرفته در زمینه بانک خون بند ناف توسط این مرکز شامل اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده جهت آشنایی خانواده ها با اهمیت نگهداری خون بندناف نوزادانشان در سطح شهر بویژه در بیمارستان ها و مراکز درمانی  بوده است.

جهاد دانشگاهی مرکز بیجار
فهرست